Podľa našej ankety až 25% ľudí nevie, čo je antireflexná vrstva, 15% to iba tuší. Pričom treba povedať, že ide o nositeľov okuliarov a užívateľov internetu, takže celkovo bude percento určite vyššie.

Poďme si opäť zhrnúť čo je to antireflexná vrstva, aké majú výhody dioptrické okuliare s antireflexnou vrstvou.

Antireflex, antireflexná vrstva, antireflexný povrch, antireflexné okuliare, AR…všetky tieto pojmy v očnej optika predstavujú povlak nanesený na povrch šošovky, ktorý eliminuje odrazy svetla. Odraz svetla vzniká pri jeho dopade na povrch šošovky. Znížením odrazu sa zvyšuje priepustnosť svetla šošovkou a tým dopadá viacej svetla na sietnicu oka. Bežné sklá bez antireflexu odrážajú približne 9% svetla, takže iba 91% svetla sa dostáva k oku. Naproti tomu antireflexná šošovka prepustí až 99,5% svetla. Stále s nami? Ak to znie zložito tak si to zhrňme.

Prečo antireflexné šošovky?

-      Eliminuje odrazy a záblesky svetla z povrchu šošovky

-      Zlepšuje priepustnosť svetla a zlepšuje videnie

-      Zvyšuje kontrast videnia

-      Znižuje únavu vašich očí

-      Vylepšuje videnie v noci

 Antireflexné okuliare

Okuliare s antireflexnými sklami navyše vyzerajú atraktívnejšie. Tým, že prepustia viac svetla, urobia vaše oči viditeľnejšími pri pohľade z vonku a vás atraktívnejšími. Budete v lepšom svetle.

Pre koho sú antireflexné sklá?

Antireflex je odporúčaný pri každej činnosti v interiéri ako aj vonku. Pracujete s počítačom, pozeráte na displej, televízor alebo smartphone? Čítate, píšete či štrikujte pri umelom osvetlení. Berte okuliare s antireflexnými sklami. Samozrejmosťou by mal byť antireflex, pri šoférovaní, hlavne v noci. Neoceniteľným sa stáva pre lyžiarov, pri pobyte na slnku, pri mori a vodných športoch.

-      Šoférov

-      Pre lyžiarov

-      Pre prácu s počítačom

-      Na čítanie

-      Pri vode, na pláži

Na koniec treba povedať, že okuliare s antireflexom odporúčame každému. Výhovorkou môže byť akurát cena. Ale ani to už neplatí. Pár dioptrických skiel s antireflexom u nás aktuálne kúpite za 19€ pre bežné šošovky na čítanie a do diaľky. 19€ pri priemernej životnosti okuliarov 2 roky nám dáva cenu necelé 3 centy na deň za pohodlné a príjemné videnie a pocit že ste urobili niečo dobré pre svoje oči.

Ako ďalej?

Antireflex, ktorý ponúka eOkuliare.sk obsahuje, UV filter, hydrofóbnu úpravu, a samozrejme vrstvu odolnú proti poškriabaniu.

Vyberte si z dioptrických rámov z našej ponuky.

Následne si zvoľte si pri objednávke balík šošoviek Extra za 19€ a pozerajte sa na svet s úsmevom. A svet sa bude usmievať na vás :).