Pomocník pri nákupe Multifokálnych a Bifokálnych okuliarov

Ďakujeme, že ste sa rozhodli zvážiť kúpu multifokálnych okuliarov cez eOkuliare.sk a sme radi, že dnes už máme možnosť vám ich ponúknuť . V tejto krátke príručke sa dozviete ako vaše okuliare vyrobíme presne pre vás cez internet. A možno zodpovieme niektoré ďalšie otázky ohľadom rôznych typov progresívnych šošoviek.

 A žiadne obavy! Nie je to až také zložité…

 V prvom rade aké sú základné rozdiely medzi okuliarmi.

Klasické (jednoohniskové) okuliare – určené buď na čítanie alebo na videnie do diaľky
Bifokálne okuliare – jedny okuliare s použitím na čítanie aj do diaľky
Multifokálne okuliare – okuliare určené pre všetky vzdialenosti – na blízku, strednú aj veľkú vzdialenosť

Bifokálne okuliare

Tieto okuliare predstavujú možnosť používať jediné okuliare na čítanie aj do diaľky. Šošovky sú vytvorené vložením prídavného segmentu na čítanie do primárnej šošovky. Najpopulárnejším typom je D-segment, 28 mm dlhý, ktorý vám ponúkame aj my v našich bifokálnych okuliaroch.

Bifokály majú dve oblasti videnia, do diaľky a na blízko. Objekty v strednej vzdialenosti ako napríklad monitor počítača, ostávajú často nejasné. Ak vám ich odporúčal očný lekár, tak už vám nebráni nič aby ste po nich nesiahli. Ich výhodou je, že odpadá časté striedanie dvoch okuliarov.

Multifokálne okuliare

Multifokálne šošovky (označované aj ako Progresívne) majú plynule meniacu sa dioptrickú hodnotu bez viditeľného prechodu. Takéto okuliare zabezpečujú videnie na všetky vzdialenosti, do diaľky, na počítač a videnie nablízko.
Videnie nablízko v spodnej časti skiel plynule prechádza až po videnie do diaľky v hornej oblasti šošoviek. Strednú časť využívate pre stredné vzdialenosti, napríklad pri práci s počítačom.

Multifokálne okuliare sú tri v jednom, len ich nemusíte stále striedať. Nemajú žiadnu deliacu čiaru, sú veľmi estetické a poskytnú vám maximálny zážitok z videnia.

Ako si objednám multifokálne okuliare?

Z dôvodu komplexnosti a zložitosti progresívnych šošoviek, je nutné presne vedieť vzájomnú polohu šošoviek a vašich očných zreníc. Preto musíme urobiť dodatočné zameranie aby sme si boli istý, že vaše okuliare budú vyrobené presne.

Proces objednávania multi a bifokálnych okuliarov prebieha v týchto krokoch.

1. Vaša objednávka na eOkuliare.sk.
2. Vaša platba vopred.
3. Rám ktorý ste si vybrali vám zašleme domov.
4. Vyznačíte na sklách polohu vašich zreníc. Označený rám nám pošlete späť.
5. Zabrúsime multifokálne/bifokálne šošovky podľa vyznačenej polohy a obratom posielame späť k vám.

Zameranie totiž prebieha presne tak isto aj v kamenných očných optikách. Rovnako dobre si viete zaznačiť polohu zreníc aj sami a tým značne ušetriť.

Potrebujeme presne identifikovať vzdialenosť od jednej očnej zrenice k druhej (PD) a výšku od spodnej hrany okuliarového rámu po stred zreničky. Každý rám je iný a každý človek jedinečný. Preto aj ten istý rám vyžaduje špeciálne zameranie pre každého a šošovky sú na mieru zabrúsené pre každého zákazníka.

Nasaďte si okuliare, držte hlavu vzpriamene a pozerajte rovno pre seba. Požiadajte niekoho aby značkovačom presne zaznačil stredu vašich oboch očných zreníc bodkou na sklo rámu. Poprípade môžete značky urobiť aj sami pri pohľade do zrkadla. Dbajte na to aby bol pohľad priamy a hlava v prirodzenej vodorovnej polohe.

Takto označené okuliare nám povedia vašu vzdialenosť zreníc ako aj horizontálnu polohu očí voči okraju okuliarov. V priemere trvá dva týždne zvyknúť si na multifokály, hlavne ak ste ich nikdy nepoužívali. Doprajte svojím novým okuliarom čas, buďte trpezlivý a čoskoro si na ne zvyknete.

Naše progresívne šošovky ponúkame v troch kategóriách - Klasik, Komfort a Elite. Rozdelenie zohľadňuje ich použitie, kvalitu videnia, pričom hlavný rozdiel je v šírke koridoru cez ktorý sa pozeráte. Viac sa o jednotlivých možnostiach dozviete v príručke multifokálnych okuliarov.

Balík Elite ponúka najvyššiu kvalitu progresívnych šošoviek, ktorá je momentálne na trhu dostupná. Vyrobené sú technológiou Free Form, ktorá zohľadňuje najnovšie trendy vo výrobe progresívnych šošoviek. Takéto sklá vám poskytnú výrazne zvýšenú kvalitu videnia, minimalizujú rozdiely medzi jednotlivými zónami videnia a optimalizujú pozorovaný objekt.

Výhody Free- Form šošoviek Elite

  • Väčšia oblasť pre videnie pre všetky vzdialenosti
  •  Menšie skreslenie na okrajoch okuliarov
  •  Minimalizujú nepríjemné skoky obrazu pri prechode medzi vzdialenosťami
  •  Rýchlejšia adaptácia a „zvyknutie si“ pre nositeľa okuliarov

Viacej o jednotlivých možnostiach sa o dozviete v časti Multifokálne šošovkyMultifokálne šošovky

Nahrávám...