Čo potrebujete k objednávke

Všetko čo potrebujete je vedieť hodnotu vašich dioptrií, vyberte si rám a začnite objednávať! Jediné čo je potrebné mať aby ste si mohli objednať naše okuliare je predpis, ktorý dostanete pri vyšetrení u očného lekára. Požiadajte Vašeho lekára o vyšetrenie PD a s úplne vypísaným receptom, ste pripravený nakupovať.

Cesta k Vasim okuliarom

Získajte recept na okuliare u Vášho očného lekára

K tomu aby ste mohli u nás objednávať potrebujete iba hodnoty Vašich dioptrií a vzdialenosť Vašich zreníc, tzv. PD. Pri vyšetrení zraku u Vašeho očného lekára alebo optometristu dostanete recept na okuliare, na základe ktorého si môžete objednať Vaše okuliare. Môžete použiť recept z predchádzajúceho očného testu za predpokladu, že tento nie je starší ako dva roky, nakoľko po dlhšej dobe je možná zmena vašich dioptrií.

Jednoznačne odporúčame aj požiadať o meranie vzdialenosti stredov oboch zreníc, tzv. PD (Pupillary Distance). Táto hodnota na receptoch často chýba aj keď ide o jednoduché meranie, ktoré zabezpečí správne nastavenie šošoviek.

Ako čítať recept

Je dôležité v objednávke vyplniť všetky údaje z receptu. Ak máte problémy prečítať recept od Vašeho lekára, môžete nám ho poslať faxom na č: 055/68 575 86 alebo mailom na objednávka@eokuliare.sk a my Vám skúsime s prečítaním pomôcť. Dole vidíte vzor receptu ktorý dostanete od očného lekára. Kompletne vyplnený predpis obsahuje dioptrické hodnoty aj PD. Tieto údaje vpíšete v priebehu objednávky.

Na všetkých receptoch je zvlášť sekcia pre ľavé oko aj pre pravé oko, ako aj delenie do diaľky a na blízko.Recept na okuliare

Sférické dioptrie:

 Hodnoty sa pohybujú v rozmedzí -6 až +6 v krokoch 0,75. Ak je na Vašom recepte ∞ vyberte "Plano".

Cylinder dioptria:

 Malo by to byt číslo medzi -4 a +4, v krokoch 0,25. Napr. -1,25

Os:

 Je to hodnota medzi 0° a 180°

PD:

 priemerná hodnota PD je 63. *Ak neviete svoje PD, môžete použiť naše online PD meradlo. 

ADD:

Vypĺňa sa pri bifokálnych a multifokálnych okuliaroch

Zvoliť si vhodnú veľkosť rámu

Pri výbere rámu sa riaďte rozmermi uvedenými ktoré uvádzame pri každom modely. Rozmery rámu nájdete zvyčajne na ramene v tvare s 3 číslicami: 50[]18-140

Velkost okuliarov

    1. údaj 50 mm – priemer očnice

   2. údaj 18 mm – šírka nosníka

   3. údaj 140 mm – dĺžka stránice (ramena)

Vyberte si rozmer, ktorý sa čo najviac zhoduje s Vaším súčasným rámom, ale údaje sa nemusia úplne zhodovať! Ak na Vašom súčasnom ráme nie sú údaje viditeľné, môžete si ich zmerať sami podľa obrázkov dole.

Takto zvolený rám sa Vám bude hodiť a budete sa s ním cítiť pohodlne.

 Rozmery okuliarovram rozmery

Nákup okuliarov cez internet

Nákup okuliarov online je jednoduchý a je to dokonca zábava! O tom ako na to si prečítajte v našom sprievodcovi online nakupovania okuliarov

Nahrávám...