10 Tipov ako sa starať o okuliare

Okuliare sú krehké, drahé a vaše - starajte sa o ne!

1. Najdôležitejšia  rada – nenasadzujte si okuliare jednou rukou. Áno je to jednoduchšie, ale práve takto dochádza najčastejšie k poškodeniu rámu, ulomením stráničky, prasknutím rámu a podobne.  

2. Pri nasadzovaní chyťte okuliare dvoma rukami za obe strámičky. Posuňte rám ponad svoje uši a jemne ho nasaďte na nos.

3. Rovnaká rada platí pri ich skladaní z tváre – držte rám oboma rukami.

4. Nerozťahujte stráničky viac ako umožňuje ich dizajn, neohýbajte ich. Aj keď je to cool, nenechávajte okuliare položené na  hlave čo môže spôsobiť uvoľnenie rámu a únavu materiálu.

5. Zložte si ich predtým ako sa obliekate alebo vyzliekate.

6. Ak ich práve nenosíte, ukladajte a prenášajte ich v puzdre. Nepokladajte ich sklami nadol. Ani povrchová úprava šošoviek proti poškrabaniu nedokáže zabrániť všetkému.

7. Okuliarové sklá sa môžu poškodiť aj pri kontakte s drobnými zrnkami prachu a nečistôt. Preto nie je vhodné voľné prenášanie v kabelkách, vreckách.

8. Používajte na čistenie špeciálny čistiaci prostriedok a utierku. Pri čistení handričkou na ktorej sú nečistoty, ktoré aj nevidíte si môžete ľahko sami zničiť svoje vlastné okuliare.

9. Neprimerané teplo môže rám deformovať, preto ho nenechávajte za oknom auta.

10. Udržujte si okuliare fit. Rám a jeho jednotlivé časti sa nosením prirodzene uvoľňujú. Či už rám pošlete späť k nám na servis, dokážete si ho nastaviť sami, ale o to požiadate v optike, urobte tak včas. Skôr ako vám budú okuliare voľné a začnú vám padať a nosenie bude nepríjemné.

Jeden extra tip!

Majte dvoje okuliare. Je vždy lepšie mať dva rámy. Striedate si ich podľa príležitostí a máte jedny náhradné. Nikdy neviete kedy ich budete súrne potrebovať. 

Nahrávám...