O našich šošovkách

Do našich rámov zabrusujeme plastové tvrdené šošovky od renomovaných výrobcov. Hlavnou výhodou plastových šošoviek je že sú oveľa ľahšie ako sklenené a tak isto omnoho lepšie zabraňujú prenikaniu UV žiarenia. V porovnaní s minerálnymi (sklenenými) šošovkami sú až o 1/2 ľahšie a navyše výrazne odolnejšie voči rozbitiu. Okuliare s plastovými šošovkami sú pohodlnejšie, veľmi vhodné pre deti a na športovanie. Pre ľudí so silnými dioptriami sú ideálnou voľbou vysokoindexové plastové šošovky.

Typy šošoviek

Vaše dioptrické šošovky vám ponúkame teraz vo výhodných balíkoch za ešte výhodnejšie ceny. Ceny pri balíkoch sú ceny uvedené vždy za pár šošoviek vrátane DPH.

Štandard  ZADARMO!

Základný balík ŠTANDARD obsahuje plastovú šošovku s indexom lomu 1,5. Znamená to štandardnú hrúbku vhodnú pre dioptrie v rozmedzí hodnôt  +2.00 až –2.00. Pre dioptrie mimo tohto rozsahu odporúčame stenčené šošovky, aby sklá v ráme nepôsobili hrubo. Aplikované štandardne do všetkých rámov zdarma! Cena rámu, už zahŕňa aj cenu týchto šošoviek.

 • Štandardná tenká a ľahká plastová šošovka
 • Super tvrdená vrstva zvyšujúca odolnosť proti poškriabaniu

Extra  19€

Balík EXTRA obsahuje tak isto plastovú šošovku s indexom lomu 1.5. Ide o štandardnú hrúbku vhodnú pre dioptrie v rozmedzí hodnôt  +2.00 až –2.00. Pre dioptrie mimo tohto rozsahu odporúčame stenčené šošovky, aby sklá v ráme nepôsobili hrubo. Na šošovkách je nanesená aj antireflexná vrstva pre komfortnejšie videnie, veľmi odporúčaná hlavne pri nosení vonku, šoférovaní a športovaní.

 • Štandardná tenká a ľahká plastová šošovka
 • Super tvrdená vrstva zvyšujúca odolnosť proti poškriabaniu
 • Antireflexná vrstva
 • 100 % UV Filter

Premium  39€

Balík PREMIUM je ideálnou voľbou pre dioptrie v rozmedzí až po +4.00, resp. -4.00. Tieto šošovky sú o 23% tenšie ako pri balíku Štandard. Samozrejmosťou je antireflexná vrstva a 100% UV filter. Skvelá voľba pre stredné a vysoké dioptrie.

 • Stenčená a odľahčená plastová šošovka
 • Super tvrdená vrstva zvyšujúca odolnosť proti poškriabaniu
 • Antireflexná vrstva
 • PC Filter
 • Hydrofóbna úprava
 • 100 % UV Filter

Exclusive   79€

Balík EXCLUSIVE vám ponúkne najvyššiu kvalitu, komfort a ľahkosť pri nosení. Pravdepodobne najpopulárnejšie z radu stenčených šošoviek.  Ešte o 15% tenšie ako 25% plochejšie ako pri balíku Premium.

 • Ultra-tenká a ľahká plastová šošovka
 • Super tvrdená vrstva zvyšujúca odolnosť proti poškriabaniu
 • Antireflexná vrstva
 • PC Filter
 • Hydrofóbna úprava
 • 100% UV Filter

*ceny platia pre jednoohniskové šošovky na čítanie a do diaľky

Super tvrdená vrstva proti poškrabaniu

Žiadny materiál z ktorého sa vyrábajú šošovky nie je úplne odolný voči poškrabaniu. Napriek tomu, povrch ktorý prešiel procesom vytvrdzovania je značne odolnejší a tým sa predlžuje životnosť šošoviek čo pre zákazníka znamená šetrenie.

Všetky okuliare zakúpené na eOkuliare.sk sú dodávané s plastovými tvrdenými šošovkami. Tvrdený povrch vo veľkej miere chráni povrch a zabraňuje tak mechanickému poškodeniu.

Anti-reflexná vrstva

Pri dopade svetla na povrch šošovky antireflexná vrstva minimalizuje jeho odraz čím zabezpečuje jasné a ostré videnie a znižuje namáhanie očí.

Táto vrstva zvyšuje priepustnosť svetla až na 99,5 %, v porovnaní so štandardnými optickými šošovkami ktoré prepúšťajú iba 91% svetla. Viacej svetla zlepšuje nočné videnie, znižuje žiarenie ktoré vydávajú počítačové monitory, znižuje namáhanie oka, zmenšuje fluorescenčné žiarenie. Toto oceníte najmä pri šoférovaní v noci, pri práci s počítačom ale aj pri mnohých iných každodenných činnostiach. Takisto napomáha znižovať únavu a bolesti hlavy.

Filter UV400

UV ochrana v našich šošovkách zabraňuje prenikaniu ultrafialových lúčov a tým chránia očí pred poškodením. Poskytuje 100% ochranu zraku pred UVA a UVB žiarením – 400 nm. Je nanesený na oboch stranách šošovky a v kombinácii s farbou je takáto šošovka ideálnou voľbou pre slnečné okuliare.

Filter UV400 je súčasťou všetkých u nás ponúkaných vysokoindexových, polykarbonátových, ale aj slnečných a samozafarbovacích šošoviek.

Zafarbenia

Slnečné dioptrické okuliare

Ponúkame možnosť objednať si aj slnečné šošovky v dvoch odtieňoch a to čiernej a hnedej. Tieto šošovky poskytujú stmavenie až 85% a samozrejmou súčasťou je filter UV400.

Samozafarbovacie šošovky

Môžete si vybrať aj samozafarbovacie hnedé a šedé šošovky. Tento druh skiel reaguje na svetlo a podľa jeho intenzity a podľa intenzity UV žiarenia sa zafarbujú. Rozsah zafarbenia je do 85%.

Polarizačné šošovky

Sú ideálnou voľbou zvlášť pre šoférov, lyžiarov, rybárov ale aj vyznávačov vodných športov. Obsahujú tzv. polarizačný filter, ktorý blokuje oslnivé odlesky od proti idúcich vozidiel, mokrej vozovky, vodnej hladiny a zlepšujú vnímanie hĺbky aj ostrosti farieb. Môžu byť v hnedom a šedom prevedení so 100% ochranou proti UV žiareniu.

Toto je základná ponuka našich šošoviek, ktoré sú ponúkané počas online nákupu. Ak si želáte niečo extra čo ste nenašli v ponuke neváhajte nás kontaktovať na info@okuliare.sk. S najväčšou pravdepodobnosťou budeme vedieť vašej žiadosti vyhovieť a len z dôvodu komplexnosti ponuky nebolo nie je možné zahrnúť všetky možnosti do online nákupu. 

eOkuliare.sk ...Vaša online optika

Nahrávám...