100% UV filter

Chráňte svoj zrak okuliarmi so 100% UV filtrom

●     Dámske slnečné okuliare
●     Pánske slnečné okuliare
●     Slnečné dioptrické okuliare
●     Číre dioptrické okuliare s UV filtrom

100% UV filter = 100% ochrana proti UV žiareniu

Ultrafialové žiarenie (UV žiarenie), ktorého hlavným zdrojom je slnko, je prirodzenou súčasťou nášho životného prostredia. Pred jeho nadmernými dávkami nás chráni ozónová vrstva, zachytávajúca väčšinu UV žiarenia. Určitá dávka UV žiarenia je pre nás dokonca potrebná, stimuluje metabolizmus, napomáha tvorbe vitamínu D. Ozónová vrstva však v posledných desaťročiach slabne, a najmä počas slnečných dní okolo poludnia je potrebné náš zrak pred UV žiarením chrániť okuliarmi s UV filtrom.

Doprajte si nové okuliare so 100% UV filtrom

Zdravý zrak je pre každého človeka jedným zo základných faktorov plnohodnotného života. Preto je investícia do okuliarov s ochranným UV filtrom skutočne tou najlepšou investíciou, akú môžete pre seba a svojich najbližších spraviť. Nemusí pritom ísť len o klasické slnečné okuliare, v našej online optike vám vieme na mieru vyrobiť aj slnečné alebo číre dioptrické okuliare, či nedioptrické okuliare (so 100% UV filtrom) podľa vašich potrieb.

Ako sa vyznať v parametroch UV filtrov?

Kvalitný UV filter spoznáte podľa označenia 100% UV filter (= absorbuje 100 % UV žiarenia) alebo podľa značky UV 400 (= absorbuje škodlivé UV žiarenie v celom rozsahu až do 400 nanometrov). Ďalším parametrom je tzv. kategória UV filtra, typicky uvádzaná pri slnečných okuliaroch.

1. UV filter kategórie 0 alebo 1 je bezfarebný až veľmi svetlý, s vysokou priepustnosťou svetla, používa sa pri zamračenej oblohe a zníženej viditeľnosti.
2. UV filter kategórie 2 je stredne tmavý, určený pre jasné dni bez ostrého slnka, napríklad v jarnom a jesennom období.
3. UV filter kategórie 3 je najčastejšie používaný, hodí sa pre väčšinu situácií, je tmavší a chráni aj pred ostrým slnkom, používa sa pri dobrých svetelných podmienkach.
4. UV filter kategórie 4 je extrémne tmavý a používa sa výhradne v podmienkach s mimoriadne vysokým jasom, na snehových pláňach, na púšti, vo vysokohorskom prostredí. Kategória 4 nie sú vhodné k použitiu pri riadení motorových vozidiel (sú príliš tmavé).

Doprajte si kvalitné okuliare s UV filtrom: 

●     Dámske slnečné okuliare
●     Pánske slnečné okuliare
●     Slnečné dioptrické okuliare
●     Číre dioptrické okuliare s UV filtrom

V prípade otázok nás kontaktujte, ochotne vám poradíme :)

Nahrávám...